Rękawice robocze skórzane które kupować żebyśmy byli z nich usatysfakcjonowani i nas chroniły.

Rękawice robocze są ważnym elementem ochronnym przy wielu różnorodnych pracach, szczególnie tych, które niosą ze sobą ryzyko zniszczeń mechanicznych. Dobór właściwych rękawic powinien być oparty na charakterze pracy, która będzie realizowana, na ryzykach, z jakimi się spotka. Oto kilka czynników, które powinno się wziąć pod rozwagę przy wyborze rękawic roboczych:
1. Rodzaj materiału: Rękawy odporne na przecięcia potrafią być wykonane z różnych produktów, takich jak skóra, lateks, neopren, nitryl, czy polietylen. Dobór materiału uzależniony jest od charakteru pracy i ewentualnych alergii lub innych ograniczeń użytkownika.
2. Rękawice robocze skórzane wyprodukowane ze skóry syntetycznej lub koziej: Te rękawice robocze skórzane zapewniają ochronę przed nowymi zagrożeniami, takimi jak iskry, źródła ciepła, uderzenia, odpryski farby i ostre przedmioty. Skóra sztuczna lub kozia są materiałami trwałymi i trwałe na użytkowanie, co powoduje, iż są idealne do pracy w warunkach potrzebujących pomoce rąk.
3. Rękawice robocze z płótnem aluminiowanym: Te rękawice zapewniają odblaskową i izolującą ochronę przed słońcem. Płótno aluminiowane funkcjonuje jako bariera termiczna, chroniąc ręce przed wysokimi temperaturami, a także zwiększając widoczność użytkownika w warunkach słabego oświetlenia.
4. Rękawy odporne na przecięcia aluminizowane (termiczne lub spawalnicze): Rękawice robocze te służą podobną ochronę jak rękawice z płótnem aluminiowanym, jednak są zwykle przekazane do bardziej skrajnych warunków, takich jak prace spawalnicze, gdzie występują bardzo wysokie temperatury.


5. Rękawice robotnicze z włókien syntetycznych: Oprócz ochrony przed słońcem i zimnem, rękawice z włókien syntetycznych zapobiegają również przecięciom i otarciom. Te cechy sprawiają, iż są one podobne do pracy w środowiskach, gdzie występują rozmaite rodzaje zagrożeń mechanicznych i termicznych.
Właściwości ochronne: Różne rękawice robocze skórzane https://elkar-sklep.pl/rekawice-i-rekawy/55 oferują różne poziomy ochrony. Na przykład, rękawice robotnicze z cieplejszego materiału będą bardziej wytrzymałe na przerwania, podczas gdy rękawice robotnicze stworzone z lateksu mogą zapewniać odpowiedniejszą osłonę przed chemikaliami.
Dopasowanie: Rękawy odporne na przecięcia winnym być odpowiednio dopasowane do dłoni użytkownika, aby umożliwić wielki komfort i kontrolę nad narzędziami czy materiałami.
Wytrzymałość: Szukaj rękawic, które są mocne i niepodatne na zniszczenia mechaniczne. Dokumenty lub standardy, takie jak EN 388 w Europie, mogą pomóc w ocenie wytrzymałości rękawic na przerwania, przebicie, rozdarcia i ścieranie.
Koszty: Rękawy odporne na przecięcia mogą się różnić w współzależności od materiału, wytrzymałości i specyfikacji. Warto jednak pamiętać, że wybór tanich rękawic może skończyć się koniecznością częstych wymian lub narażeniem człowieka na ryzyko.
Rękawice robotnicze zgodnie z zaleceniem Unii Europejskiej (2016/425). Oto krótkie podsumowanie:
1. Kategoria I: Rękawice robotnicze skórzane z tej kategorii zapewniają podstawową ochronę przed minimalnym zagrożeniem. Nadają się do zastosowań, takich jak uprawa roślin, porządki, większość prac stolarskich, warsztatowych itp. 2. Kategoria II: Rękawice z tej grupy oferują ochronę przed szeregiem zagrożeń, które można opisać jako małe ryzyko. Norma EN 388 definiuje ochronę przed zagrożeniami mechanicznymi, które są kluczowe w tej kategorii. Aby zdobyć znak CE, produkt musi być zbadany i zatwierdzony w akredytowanym laboratorium UE. Rękawice robocze z tej kategorii potrafią być pokrywane czy stworzone ze skóry posiadają obowiązkowe oznaczenie atestu.