Jak wyselekcjonować akumulator do wkrętarek Bosch w doskonałym sklepie.

Akumulatory Bosch swoje przyjście na rynek zawdzięczają nowoczesnej technologii, która pozwoliła stworzenie nowej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to prawdopodobnie najwyższa pora dla odstawienia urządzeń spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich główna zaleta to wielka moc oraz prędkość naładowania. Jeśli chcemy pracować dosyć długo winniśmy kupić 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na drugim pracujemy. Jeśli nie znamy jaki rodzaj konkretnie nabyć, by mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch winniśmy zakupić taki sam jak mamy lub spytać sprzedawcę jaki będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym narzędziu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent wybierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle kupowany, ponieważ maj 4 ważne zalety:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo niski stopnień samorozładowania
  • długim etapie żywotności
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego modelu kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Niezwykle kluczowym elementem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane zupełnie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej sławne. Były one dobrane do działania przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je wykorzystywać tam gdzie trudno jest podejść z przewodem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu zajmują wyjątkowo niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na parę godzin działania bez przerwy.

Dobór tak właściwie nie jest łatwy. Różnią się one także mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o większe sile natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto też zwrócić uwagę na sposób złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, który jest do niego przeznaczony. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest dosyć szybki około 4-5h. Ale wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania.

Dlatego poleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on naprawdę duży, korzystnie jest spytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno wybierze odpowiedni model do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.