Rozważasz nabycie wiertarko-wkrętarka Bosch choć nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie, jakie jest niezwykle praktyczne, ale i łatwe w pracy. Warto ją posiadać w swoim w domu. Jest wyposażeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na które parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe lub ogromne. Wyposażone są w uchwyty, dzięki którym montujemy bity, a te z kolei pasują do dalekich łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ na baterie czy zasilana z gniazdka? Ważna z nich, jaka ma akumulatory może być użytkowana w trudno dostępnych miejscach. Są one zazwyczaj wygodne i proste. Ich podstawowa wadą jest niska moc, więc wiercenie w trudnych materiałach takich jak kamień może zakończyć się niepowodzeniem. Wymagamy dodatkowo pamiętać o ich naładowaniu. Przy dłuższym okresie pracy potrafi nam się rozładować. Akumulator jest w komplecie, jednak, jednak potrafimy dokupić kolejny, by w razie rozładowania pierwszego można z niego korzystać. Są one w technologii litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z sieci jest znaczniej wydaja i posiada większą moc. Jednak wiąże się to z większym ciężarem. Może być ona przez to mniej poręczna w użytkowaniu. Innym istotnym aspektem na jaki winniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o ogromniejszej mocy będzie cięższa i mniej poręczna, ale za to poradzi sobie doskonale z dowolnym przedmiotem. Potrafimy je zdecydowanie podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, niewielkie prace
  • z 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o pełniejszym charakterze prac,
  • od 18V: użytkowane przez fachowców.

Drugim niezwykle istotnym elementem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę gdy chcemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch to moment obrotowy. Od niego zależy lub będziemy umieli wyłącznie wkręcać śrubki czy także wiercić się w konkretnym materiale jak kamień. Wiertarko-wkrętarka Bosch posiada pierścień, dzięki któremu potrafimy regulować moc. Im ogromniejsza ilość na nim, tym ogromniejszy moment obrotowy. Możemy zaobserwować na nim np. 40 Nm czyli na naszym pierścieniu liczba np. 20 i to z taką maksymalną mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie funkcjonować. Miejmy na uwadze jednak, aby moment obrotowy dostosować do materiału z którym preferujemy działać. Nie zawsze ogromniejsza moc jest doskonalsza, ponieważ możemy uszkodzić surowiec, na którym tworzymy.


Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Jeśli potrzebujemy ją do twardych produktów będzie on potrzebny. Musimy jednak mieć na uwadze, że do wiercenia udarowego wskazane są wiertła hartowane zrobione z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego umiemy ją wykorzystać:

  • wiercenia w solidnych surowcach
  • wkręcania śrub o szerokiej średnicy
  • do szybkiego i jednocześnie głębokiego wkręcania sporej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie ponadczasowe, które przyda się w każdym domu albo zakładzie. Dodatkowo wybierając wariant z udarem, będziesz miał potężne możliwości wiercenia w różnorodnych przedmiotach.